FacebookTwitter

Dikey Perde

Dikey perdeler, genellikle yüksek pencerelere sahip olan geniş mekanlarda kullanılır. PVC ya da kumaş kullanılarak üretilebilen dikey perdeler, aydınlık bir ortam yaratılmasını sağlar.

Stor perdelerde ışık miktarının ayarlanması mümkün olduğu gibi, bu durum dikey perdeler için de geçerlidir. Aydınlık bir iç mekan yaratılmak istenen alanlar açısından dikey perde ideal olduğu gibi, bu perde geniş mekanlarda kullanıma elverişlidir.

Dekorasyonda farklılık yaratmak isteyenler kumaş ya da PVC dikey perdeleri tercih ettiği gibi, bu perde modelleri genellikle iş yerleri ya da villalarda kullanılmaktadır.

Dikey Perdenin Tül Perdeye Göre Avantajları

  • Dikey perde; okul, fabrika, iş yerleri gibi alanlar için idealdir.
  • Perdenin bölümleri, kumanda sistemi ile kontrol edilerek, sağa ya da sola hareket ettirilebilir. Böylece gün ışığından maksimum oranda faydalanılabilir.
  • Dikey perdelerin ütülenmesine ihtiyaç olmadığı gibi, sık sık temizlenmesine de gerek kalmaz.
  • Farklı tasarımları sevenler için alternatif dekorasyonlar oluşturmayı sağlar.
  • Model ve renkleri ile iç mekan dekorasyonuna göre dizayn edilebilir.

Dikey Perde Temizliği Nasıl Yapılır?

Dikey perde temizliği, silinerek yapılır. PVC dikey perdelerin temizliğinde, krem deterjanlar kullanılabileceği gibi, ağartıcı maddelerin ya da partiküllü deterjanların kullanılmaması önemlidir. Kumaş dikey perdelerin temizliği ise saf su ile yapılabilmektedir. Kumaş ve PVC dikey perdelerin tozunun sık sık alınması, temizliğin kolay yapılmasını ve perdenin uzun süre kirlenmemesini sağlayacaktır.

Kumaş Dikey Perde

Düz ve desenli stor perde kumaşlarının yanı sıra screen perde kumaşlarından da dikey perdelerin üretimi yapılmaktadır. 89 mm ve 127 mm olmak üzere iki farklı slayt genişliği bulunmaktadır. Genellikle ofislerde tercih edilmektedir. Kumaş Dikey Perde Modelleri İçin Tıklayın

PVC Dikey Perde

Düz polyester stor kumaşlarımızın tamamından kumaş dikey perde üretimi yapılmaktadır. 89mm ve 127 mm olmak üzere iki farklı slayt genişliği bulunmaktadır. PVC Dikey Perde Modelleri İçin Tıklayın

FacebookTwitter