FacebookTwitter

Motorizasyon Perde

Motorizasyon perde; jaluzi, katlamalı perde ya da plili gölgelikler için kullanılabilen ve perdenin uzak kumanda komutları ile çalışmasını sağlayan bir kontrol sistemi sağlar. Özellikle iç mekanlarda gün ışığını daha iyi değerlendirmek ya da karanlık bir ortam sağlamak için kullanılan motorizasyon sistemi, kolay ve kullanışlı bir şekilde perdenin uzaktan kumanda ile açılıp kapanmasına ya da ışık ayarının yapılmasına yardımcı olur.

Duvarlara hasar vermeden hızlı ve kolay bir şekilde montajı yapılabilen motorizasyon sisteminde, kontrol için harcanan güç kaynağı da oldukça azdır. Motorizasyon sistemleri, perdenin türüne ve kullanım alanına göre farklılık gösterebilir.

motorizasyon_2

İç ve Dış Mekanlarda Motorizasyon Perde Kullanımı

Panjur, bahçe ve garaj kapısı, stor, jaluzi ve katlamalı perdeler, dış cephe jaluzisi, dış storlar ve yana açılan perdeler için ideal bir kullanım sunan motorizasyon sisteminde, otomatik ayarlama da yapılabilir. Böylece günün belli saatlerinde perdelerin otomatik olarak açılması ya da kapanması sağlanabilir. Isı enerjisi sağlayan bu sistem, evde olunmadığı zamanlarda dahi evde izlenimi vererek, güvenlik açısından da yarar sağlar.

motorizasyon_1

Motorizasyon Perdenin Avantajları

Motorizasyon perde sistemleri, kullanışlı olmasının yanı sıra, perdelerin yıpranmasını da engeller. Uzun kullanım ömrüne sahip olan sistemde, perdenin zarar görmesinin önüne geçildiği gibi, temizlik işleminin yapılması da kolaydır. Hızlı ve kolay bir şekilde montajı sağlanabilen motorizasyon perde sistemlerinin temizliği, stor perde temizliğinden farksızdır.

Ev ve ofislerde gün ışığından daha fazla verim alma, kumanda sistemi ile zahmetsizce ayarlama yapma ve otomatik komutlarla ısı verimliliği artırma gibi noktalarda son derece etkili olan motorizasyon perde sistemleri, bahçe ve garaj kapıları için de oldukça kullanışlıdır. Enerji verimliliği yüksek olan motorizasyon sistemi kumandası ile iç ve dış mekanın güvenliği, ısı verimi ve ışık ayarı kolaylıkla yapılabilir.

FacebookTwitter